Pro děti, Šiju

Co pofrčí v létě?

Zajímá vás co pofrčí tohle léto ve městě, na pláži nebo u rybníka? Sukně, sukně a zase sukně. Tou totiž nic nezkazíte. A když je to navíc originál … už víte, kam ji vyvezete?

Chápu, že se to někomu může zdát jako úlet, ještě není ani jaro a my už máme letní šatník. Prostě se už ale nemůžeme dočkat teplého počasí. A tak jsem se rozhodla k něčemu, co jsem si vždycky říkala, že šít nebudu – oblečení. Začalo to pokusem se sukněmi. Tady je první kousek. Lněná nabíraná sukně mojí oblíbené petrolejové barvy s námořnickým páskem. Áňa si řekla, že když modrá, tak lodě a maják – a jak už to u tvořivých činností bývá – nic není problém.

namornicka_kolaz

A kupodivu – samotnou mě to překvapilo – tohle mě začalo bavit. Nejenom, že si prostě ušiju přesně z toho co se mi líbí, navíc za zlomek ceny v obchodě. Nejvíc na tom ale je, že je to originál, s láskou ušitý. Prostě bude vždycky jenom jedna, pro tu jedinou 🙂 a když pak vidím tu radost a že tu v ní lítá doma celý den, tak to stojí za to. A pokud je pro vás šití a vyšívání, stejně jako pro mne, koníčkem a odpočinkem najednou, tak to může dopadnout jenom dobře.

A jak říkám, zalíbilo se mi, takže další sukně je opět nabíraná, tentokrát se všitými kapsami z růžového měkoučkého lnu. Zdobení bude mít zase originální, ale to si nechám až na finále. Hned, jak bude hotová, určitě budete mít možnost si ji prohlédnout. Snad jen napovím, že zdobení si vymyslela sama Áňa.

No a pak, pak už mám koupeno na šaty klasického střihu “pillow”. Nic jednoduššího už snad ani být nemůže. Ale to už hodně předbíhám.