Pro děti

Dárky pro dobroduhy

Modroočka už jede hooodně dlouhou dobu v paleontologii, archeologii a ostatních “hledacích” vědách. Evidentně ji to nepouští, spíš naopak. Takže jestli máte doma podobného nadšence / nadšenkyni, tady je pár kousků, které je nadchnou. Všechny jsou námi odzkoušené, kvalitně zpracované a stojí za to. Chci říct, nejsou to žádný vyhozený peníze za “blbinky”, které během pár dní omrzí, jsou to  dárky, které mají hlavu, patu a hlavně smysl – a pro mladý paleontology tuplem.

Jdem rovnou na to:

  1. KidzLabs – Zářící fosilie: 3 aktivity v jedné krabici. Už jsem o nich psala TADY.
  2. Albi – Kouzelné čtení Dinosauři: máte-li doma elektronickou tužku Albi, zkuste letošní novinku Dinosauři.
  3. Svojtka – Kreslíme snadno a rychle / Dinosauři: kreslení dinosaurů krok za krokem
  4. Brainbox v kapse – Dinosauři: Hra na postřeh a na paměť. 2 v 1
  5. Pexetrio – Znáš dinosaury?: Tak trochu jiné pexeso. Najděte 3 kartičky, které k sobě patří.
  6. Bořivoj Záruba, Zdeněk Burian – Svět vymřelých zvířat: Kniha mého dětství. S úžasnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Sehnat se dá v antikvariátech.
  7. Dinosaurologie – Hledání ztraceného světa: Dokonalá kniha v podobě deníku z cest s otevíracími okýnky a pokladem uvnitř.
  8. Trilopark: Interaktivní muzeum paleontologie, kde si musíte vše osahat, vyzkoušet na vlastní ruce. Více na www.trilopark.eu
  9. Lego Creator 3v1: Tady asi není co napsat, snad jedině Stegosaurus, T-Rex a Triceratops

 

Tolik z našeho paleo best-of 🙂 A to jsem nepoužila všechno, hlavně knížek máme hafo. Budu ráda za tipy od Vás a už teď chystám výběr pro milovníky čtení, to bude ale pár dní trvat. Dejte knihomolce vybrat ty nej knížky, když je žere všechny, že jo 🙂

A jestliže máte doma vědátory a hledáte, co je zaručeně chytne, tak TADY je nabídka pro koumáky.