Šiju

Domy, domky, domečky

Dnešní nádherné slunečné počasí a skvělá zmrzlina v Puro Gelato na Výtoni nám vykouzlila barevné odpoledne. A když už jsme u těch barev, Norsko je jich plné, hlavně na fasádách domů. Jestli chcete dětem vyzdobit pokoj něčím veselým, barevným, tak zkuste tyhle domky. Recept je vážně jednoduchý, stejně jako jejich ušití. Nepotřebujete ani šicí stroj, stačí zbytky látek, stužek, pár knoflíků, barevné bavlnky a vatelín nebo vata na vyplnění.

domečky2

Já je tvořila po dovolené v Norsku, kde mně kromě všeho nadchly pastelové barvy na dřevěných fasádách. Když je slunce, a díváte se na ně z vyhlídky na jednom z úžasných kopců tamní krajiny, jsou jako barevné korále. Když je počasí pošmourné a všechno se ztrácí v mlze a šeru (a že to teda není jen pár dní v roce), jsou to právě barevné fasády rorbuerů, které z té šedi vyčuhují a připomínají, že i tak je krásně.

domečky1

No a jestli se cítíte na něco většího a po ruce máte i šicí stroj, pak je prostě ušijte ve větším a máte supr barevný, zdobený polštář. Vyšívání se vyhnete jednoduše tak, že dětem podstrčíte barevné fixy na textil  –  nápadů budou mít určitě spoustu a vy máte po práci 🙂