Pro děti

Naše pravá domácí kňyhovna

Tak nějak jsme obě hodně knížkový. Fakt jenom neležíme s nosem zabořenym do knih, dá se toho vymyslet hafo. Od knížkového blešáku v domě, ulici, čtvrti až po novinku, kterou jsem navštívila o víkendu. Pravá domácí knihovna.

Jako se vším, je to o lidech. V knihovně můžete narazit na nevrlou paní, kterou otravujete s otázkou, v jakým šuplíku najdete hajnýho Robátka, a nebo si skočíte do knihovny trochu jiný. Do kňyhovny, kde vás úsměvem přivítá mladá modrooká knihomolka, která evidentně ví, o čem to je. A jako dobrá knihovnice, tak i dobrá obchodnice vám naloží tolik četby, že vám na to nestačí ani nákupní vozík.

knihovna_2

“Ty mami, jako nebudeš vědět, co si máš pučit, joooo? A já ti poradim, poznám co čteš ráda, tak se neboj, joooo?” Asi sem přišla pozdě, kňyhovna byla ještě zavřená, ale po zaťukání obsluha briskně vykoukla z okýnka a zatáhla mě do svýho království. Měla jsem spoustu otázek, co by doporučila milovnici zvířat, co pro prcka ještě nečtoucí, na všechno jsem dostala odpověď a hnedka tip. A protože jsem neměla průkazku, taky mě paní knihovnice nelítostně zkasírovala a dostala jsem i účtenku se seznamem půjčených knih. Prý si je můžu nechat napořád, jestli se mi budou líbit.

Sice to byla jenom hra, ale knížky a příběhy v nich jsou opravdový a rozhodně by neměly chybět pod stromečkem. Tak jsem paní knihovnici poprosila o ty oblíbené, které se u ní půjčují a čtou nejvíc. Tady je TOP8 té mé milé kňyhovnice knihmolky modrooké holky 🙂

knihovna_1