Žiju

Letní Mácháč aneb tři draci kolem jezera

Letošní repete na březích Máchova jezera se vydařilo. Tři hladové krky pohromadě –  k jedné Modrooké navíc dva draci s hnědýma kukačkama. Počasí vyšlo dobře, zábava byla jak přes den venku, tak i po večerech. Jen by se měli naučit lítat, draci …

A to jde líp blíž oblakům, a to chce vylézt na kopec nebo aspoň kopeček – takže jsme dali Bezděz, zříceninu Jestřebí, koupačku v Mácháči. Nalodili jsme je a sebe na šlapadlo (pobavili obsluhu půjčovny), potkali jsme rytíře i princezny.

Váleli jsme se na dece, prošmejdili jsme všechna hřiště, pili jsme pivo, prosecco (mluvím za dospělé), nezjednaně jedli (mluvím za všechny), draci se svezli na starodávným kolotoči, taky jsme viděli velbloudy, bílý tygry a další zvířenu.

Dali jsme partičku minigolfu a objevili jsme neuvěřitelnou retro občerstvovnu v přístavu ve Starých Splavech. Bylo takový retro, že jsem při první návštěvě jen stála, koukala a kroutila hlavou. Podruhý už jsem prostě vytáhla foťák a cvakala – lampy, čalouněná křesla, tmavozelený nátěr veškerého nábytku a obří kompas na stěně obložené palubkami. Nejde to nazvat jinak, než retro jako sviň. Chvílema jsem byla zpátky v čase, kdy jsme tu byli na škole v přírodě.

Hlavy jsme složili v Pensionu Rut, který nemusím představovat. Pro ty, kteří k nám na web zavítali letos, vloni jsme tam s Modrookou strávili parádní týden, více najdete tady. Draci byli šťastný a tím pádem i my, o trochu starší mladé ročníky jako doprovod 🙂 Z fotek je to přeci jasný, že třem drakům se kolem jezera líbilo moc. A jako bonus jsme objevili vážně mooooooc dobrou restauraci Pod Habsteinem, tady nám chutnalo fakt hoooodně. A proto teď na facebooku chvíli budete číst o tom, jak běháme 🙂