Šiju

Mikuláš ztratil plášť … ale ne fusekle

Mikuláš ztratil plášť, ale ne fusekle. A co vy? Spoléháte na Mikuláše, papírnictví a jejich celofánové ponožky nebo se  pustíte do vlastního originálu? Neházejte fusky do žita, ještě je čas.

Já jsem ready, teda Mikuláš a jeho parta. Za těch pár let jsem ponožek na prosincovou nadílku ušila už tolik, že jsem je přestala počítat. Ale ty poslední, byly něco extra – rozumějte – pevný, fakt pevný plátno = kalibrace na maximální nosnost = ponožka vhodná i pro ty nejtěžší případy / největší zlobidla. Je testovaná při plný náloži brambor a drží. My to teda neužijem, ale kdyby přecijen někdo chtěl něco festovního pro svý hodný děcko 🙂

mikulas_1

A pak tu máme výběr ponožek, které jsem šila pro přátele lidské i čtyřnohé a nakonec jste je mohli vidět i v časopise Praktická žena (mé jsou zleva č. 1, 2, 3 a 6). To byly ryze patchworkové ponožky z malých kousků látek, vlastně jsem si nejdřív vyrobila svou látku a z ní pak teprve šila.

mikulas_3

No a ještě další inspirace, pro ty, kteří se rozhodli na poslední chvíli. Jsou z jednoho kusu látky, nažehlenou aplikací, a šité od srdce stejně jako ty ostatní. Darujete tak nejen něco na zub, ale taky něco na hraní. Začněte těmi jednoduchými a pokud jim přijdete na chuť, vypracujte se k těm komplikovanějším. Na jedno ale nezapomeňte, vždycky je vidět, jestli vás tvoření baví – a to je na tom nejlepší, hned po úsměvu obdarovaných.

mikulas_2