Pro děti, Šiju

Myšák Dobrák – aneb co není v hlavě, je ve skříni

Při stěhování na nás ze své skrýše ve skříni mírumilovně vykouklo zvíře. Je to Myšák Dobrák, takže deratizátor se nekoná 🙂

Jak trefila Modrooká: “Mami to je dobrák od kosti”. Kdes byl? Šup, a už je v posteli. Zatím teda Áňa nevykoumala, čím se živí, je trochu pohublý, ale soudě podle vaření těstovin, které rozjela ve svý kuchyňce, to bude milovník italský gastronomie 🙂 Abych to osvětlila, Myšáka Dobráka jsem pro Modrookou ušila už cca před rokem. Hráli si spolu na schovku a Myšák se schoval tak důkladně, že byl odhalen až teď u příležitosti dalšího stěhování (snad už na delší dobu posledního). Podle fotky můžete vidět, že ze shledání s paničkou byl upřímně dojatý :), ale hodně rychle ho to přešlo.

mysak2

Nastoupil totiž téměř okamžitě do fakt kruté cirkusové školy, učí se chodit po laně, metat salta, musí vytrpět nekonečné spirály smrti, bolestivé protahování všech končetin a další nezbytně nutné věci pro vystupování v cirkusovém šapitó. Ač nejsem tohoto druhu velkej fanda, někdy je mi ho fakt líto. Tak snad to u nás ještě nějaký ten pátek vydrží a přestěhuje se s námi do nového hnízda.

mysak1

Ještě že jsem po jeho záhadném zmizení nezačala šít dalšího, nerada bych měla doma smečku zrovna hlodavců. To bych pak ještě musela šít kočku 🙂 Každopádně tenhle prťous je na ušití jednoduchý a zvládne ho každá švadlenka. A kdyby to přeci jen nešlo, kreslený návod a postup jak na něj najdete v chystané knížce, která by měla z tiskárny vypadnout na začátku listopadu (pokud se tam do papíru nepustí myši). Takže tipů a nápadů na dlouhé podzimní / zimní večery bude dost.