Vařím / peču

Nordic Ware – prostě ráda peču

Do kategorie vařím / peču jsem dlouho nic nešoupla. Přiznám se, uvažovala jsem, že ji obětuju něčemu úplně jinému, konkrétně, že ji změním na čtenářský koutek. Blogů o pečení a vaření vůbec je hafo, a já jsem blázen vlastně jen do toho pečení. Čím menší formičky a cukroví, tím víc mě to baví. Asi to má něco společného s tím titěrným vyšíváním a mou úchylkou na drobnosti.

Dneska se teda pochlapim a po dlouhé době přispěju do záložky o vaření. Vůbec to u nás o víkendu vypadalo jak trénink na vánoční pečení. Nejdřív jsme vytáhli fimo modelínu a vykrajovátka na cukroví a razítka. Modrooké to vydrželo celé dopoledne, já pak vytáhla o něco těžší kalibr. Nordic Ware formu na mini bábovky v limitované edici se zlatou metalízou 🙂 Pečícím formám a dalším výrobkům téhle americké značky bych propadla bez problému. Dostala jsem ji předčasně k narozeninám, abych vyladila formu svou i formy. A protože jsem si nebyla schopná z nekonečně řady úžasných designů vybrat, sáhla jsem po mini bábovkách, kde jsou hned tři tvary. Navíc velikost je tak akorát, aby se daly věnovat jako jedlé dárky k jakékoli příležitosti.

I když to může na první pohled vypadat, forma není úplně z nejlehčích, je dost bytelná. Výrobce udává doživotní záruku a litý hliník s teflonem. Co se týče povrchové úpravy, musím potvrdit, že ta je dokonalá – i když je struktura designu hodně složitá, po 10 minutách chladnutí vypadly bábovičky, aniž bych je musel pošťuchovat a přemlouvat. Nordic Ware doporučuje formu vymazat olejem a vysypat moukou. Pravda je, že jimi doporučovaný olej ve spreji by byl mnohem ideálnější a rychlejší. Pokud totiž budete formu vytírat mašlovačkou, trvá to poměrně dlouho, aby jste opravdu omastili každý záhyb a navíc vždy tam zůstane loužička oleje, takže po vysypání moukou se tvoří hrudky. Příště zkusím olej ve spreji nebo vymazat klasicky a místo mouky použít kakao nebo ji zcela vynechat – uvidíme, jak půjdou vysypat potom. Počítám, že nebudou dělat problémy a budou vypadat ještě lépe s propracovanou strukturou.

Těsto jsem si udělala pěkně moje domácí bábovkové, přidala jsem trochu více mléka, aby se mi do formiček snadněji nalévalo. Tyhle prcky jsem pekla slabou půlhodinku, 10 minut chladnutí a šup s nima ven. Kromě pečení se u nás dlouho neohřály, první várku jsme koštovaly ještě za tepla a … byly luxusní. Modrooká když je viděla, řekla akorát týýýý joooo. A to netuší, že příště budou uvnitř plněné smetanovým krémem, ale na tajňačku.

Formy i další produkty Nordic Ware se u nás dají v pohodě zakoupit v síti obchodů Potten Pannen nebo od dovozce této značky na www.nordicware.cz. Krásné pečení, nejen to vánoční, Vám přejeme. A dobrou chuť.