Pro děti

Patagonie – Dárky s nápadem

Vybrat dárek takový, aby udělal radost obdarovanému, ale i dárci, je velký oříšek. Takže pro všechny, kdo chtějí dávat věci krásné, hravé, originální a od srdce, jsou tu Dárky s nápadem.

Přiznám se, že už jsem se několikrát přistihla, že v případě tohoto obchodu radši nakupuji přes eshop – ale to jen pro to, že osobní návštěva prodejního ateliéru znamená pro mně absolutní kóma. Nakonec se ale pokaždé přemůžu a jedu na Výtoň, stojí to vždycky za to. Jakmile totiž vstoupíte do království Dárků s nápadem, máte pocit, že vše potřebují ne jen vaše děti, ale (hlavně) i vy 🙂 Celou atmošku osobního nakupování podtrhuje i místo pod Vyšehradem, kouzelný vchod a zahrada kolem, a interiér – člověk si tam připadá jako v dětském pokoji svých snů (pánové prominou, předpokládám, že tohle budou číst spíš dámy). Prostě království všech velkých i malých dětí.

Tohle je malý výběr z toho, co je pro vás připraveno: doplňky do pokojíčků, originální kalendáře a diáře, kartonové hračky, knížky, kabelky, potřeby do školy, kreativní hračky a sady, razítka, dřevěné hračky, puzzle … nejsem Lorenc, jak říkám, kóma se vždy dostaví.

darkysnapadem1

A co by řekly o svém projektu majitelky Kateřina Jonášová a Linda Šamánková ?

„Vydavatelství Patagonie je místo, kde je dobře nápadům, tvorbě a designu. Na začátku byla touha sladit naše dospělácké plány s na svět přicházejícími dětmi. Ta touha se postupně rozvíjela v nutkání obklopit sebe a naše děti kreativními a krásnými hračkami, ne barbínami a plastovými příšerami. Co tedy děláme: pomáháme v krocení rodinného chaosu vydáváním rodinných kalendářů a mammadiářů – letos se můžete těšit na rodinný kalendář plný slavností od Jany K. Kudrnové. Rozvíjíme dětskou fantazii nabídkou kreativních hraček francouzské značky Djeco, provozujeme webový prodejní ateliér pro děti www.darkysnapadem.cz a snažíme se ze všech sil, aby všechny věci, které se zde nabízejí, měly nápad a duši.“

Logo patagonie color cmyk web

Za sebe můžu jenom potvrdit, že jim to jde pěkně od ruky a dámám fandím a držím palce. Proto jsem ještě víc nadšená, že Vám v dalších dnech můžu podrobně představit pár kousků, právě z království Patagonie. Konkrétně kreativní sady a karty od Djeco. Už jste měli možnost se podívat na kouzelný set nekonečných samolepek Djeco, které jsou senzační. A když pár dní vydržíte, uvidíte naprostou pecku, kterou si Áňa oblíbila hned na první a vyráběla jak zběsilá – figurky zdobené povoskovanými provázky. Někdy si říkám, že v jednoduchosti je síla, a Djeco zase nezklamalo a pro děti (i mně) vyrobilo další originální, supr kousky. Vím, že jsem s tím létem v každém příspěvku děsná, ale to si pište, že na prázdniny a cesty na dovču to budou dokonalí společníci pro vaše děti (a tudíž i vaše uši).