Žiju

Divoké matky

Jestli si chcete dát v klidu kafe, něco počíst, nebo popracovat a přitom si nepřipadat jako ta …, co si neumí ukočírovat a ztišit svoje dítě, skočte do Divoké kavárny v Karlíně. Divoké matky nezůstaly svému názvu nic dlužné. Začátek jara se fakt vyvedl.

První jarní den sice nebyl tak slunečný jako ten včerejší, ale i tak jsme si ho užily. Navštívily jsme Divoké matky v Karlíně a svému názvu nezůstaly nic dlužné. Začátek jara se fakt vyvedl. Velikonoční workshop měl úžasnou atmosféru, bylo plno (hlavně dětí), nálada byla skvělá. Malí i velký malovali kraslice barvama, voskem, zdobili se perníčky a osení. Zjistili jsme, že uplést pomlázku z osmi není vůbec problém 🙂 Děti si pak skočily na pohádku o drakovi – prostě pohoda.

divokematky3

Jak už sám název napovídá, Kristýna, Barush a Zuzana vědí, co v Praze chybí a rozjely, na dnešní dobu, odvážný projekt “Divoké matky” – kavárna nejen pro rodiče s dětmi. Najít je můžete v Hybešově ulici v Karlíně – mimochodem, ten se stává rájem kouzelných malých kávaren se zahrádkama, pražíren, květinářství, prostě takovou pohodovou čtvrtí s příjemnou atmosférou.

divokematky1

Jejich Divoká kavárna je, pokud je plná dětí, opravdu divočina, ale to bylo záměrem. Ani mě nebaví jít si sednout na kafe někam, kde je sice “dětský koutek”, ale v něm musí být děti potichu, aby nerušili ostatní “nerodiče” kolem. Tady mají děti, jak říká Áňa, pohodičku a volno, a nikomu to nevadí. Není tady dětský koutek, ale rovnou celá herna, ve které je velká prolézací věž, mraky hraček, stolky na malování, prostě všecko, co si můžete vymyslet. U barového pultu je knihovna s repertoárem pro menší i velké návštěvníky – našly jsme tam knížku naší oblíbenkyně Ester Staré. Když byste dostali chuť si něco zahrát, najdete tu taky společenské hry, třeba od Djeca.

divokematky4

Rodiče, babičky, tety, prostě všichni ostatní nemalí si tu můžou dát fakt dobrý kafe z pražírny Mamacofee, domácí cupcaky, muffiny, a takový brownies jsem, omlouvám se, že to tak píšu, nikde jinde “nežrala” – čokoláda z něj přímo tekla. Vyhladovělí si tu můžou dát lehký oběd v podobě polévky, salátu nebo quiche. K tomu Vám tu načepují únětické pivínko, pro tvrďáky ale i tvrdší alkohol. V zimě se zahřejete dobrým čajem nebo čokoládou, v létě bodnou cidery a domácí limonády a mošty.

Kromě toho všeho dobrého je prostředí kavárny, prostor a styl zařízení tak útulný, že bych tam vydržela sedět celý den, klidně s notebookem a “propracovala” bych se až do večera. Mimochodem květinová výzdoba z Černého tulipánu je krásná. Jezdím kolem něj občas a vidět tohle květinářství jen z tramvaje je krása – jako z pohádky.

Kavárnu si můžete pronajmout k narozeninovým i jiným oslavám, schůzkám, ale třeba i k pořádání kurzů. A aniž bych tohle věděla, když jsme tam vešly, první co jsem si říkala: tady by mě bavilo dělat kurzy šití nebo vyšívání. A taky sem můžete chodit na všelijaké workshopy pro děti – zpívání, výtvarka, angličtina, montessori. A ještě taková jedna malá technická – parkovat se dá krásně přímo u kavárny, nejsou tam, zatím, nikde zóny a za rohem v parku je supr velké hřiště.divokematky2

Našla jsem jednu jedinou vadu – je to na druhém konci Prahy od nás 🙁

Holky, nechcete jít do druhé pobočky na druhém konci Prahy? A co Vy, máte taky nějakou oblíbenou, vyzkoušenou dobrou kavárnu, nebo místo, kde je Vám dobře?

 

[flexiblemap address=”hybešova 2 prague cr” zoom=”16″ title=”Divoké matky” width=”100%”]