DIY návody, Pro děti

Instantní šitý komiks

Mami, já budu psát a kreslit knihy, úplně celý, úplně sama. Supéééér, říkám si, zafungovalo to. Naše společná knížka Šiju s chutí je na světě, a už by chtěla další, ale sólo. Bude prý psát v létě u babičky na zahradě, vedle jezírka s rybama. Zní to dokonale, tak udělám všechno pro to, aby se jí to povedlo. A když jí to vydrží, třeba vytvoří atlas dinosaurů – čtyři druhy do něj už má hotové v plném tiskovém rozlišení i barvě.

V knihkupectvích se dají koupit tzv. prázdné knihy k dotvoření, jsou to takové obří “kroniky”, plné čistých listů i obálky, vše k vytvoření a dotvoření. Jenže 1/ jak je ta kniha tlustá, bude se do ní prckům špatně kreslit a psát, nejde si u toho pohodlně položit ruku na stůl a 2/ jsem chtěla vymyslet něco originálního, jen pro tu mou Modrookou, co by ji nakoplo k něčemu víc, než jen kreslení. Má totiž ráda komiksy a jak říká “bublinové čtení”.  Takže jsem vytáhla stužky, přízi, látky, šicí stroj – ANO, ŠICÍ STROJ – a čtvrtky.

Tři velké čtvrtky jsem uprostřed sešila k sobě bílou nití, pak vyměnila za barevné a postupně na každá list vyšila rámeček. Další čtverce jsou vytvořené nalepením příze, jiné zase slepené z tenkých proužků látek. Přední strana knihy má látkový řádek na nadpis … ne, vlastně na cokoli.

A jak dětem pomoct s příběhem a dějem? Ze zbytků papíru jsem vystřihla hromadu bublin různých tvarů. Postavy tak můžou doslova promluvit, stačí jen bubliny nalepit k obrázku a knížka, komiks, kronika, prázdninový deník je na světě. Nechám to úplně na ní, jenom tak to bude nejhezčí. Doufám, že se v knížce najdu nakreslená v koupelně v pyžamu a s bublinou u pusy, kde ji poučuju, jak si má čistit zuby.