Štítek

knihy

DIY návody, Pro děti

Instantní šitý komiks

Mami, já budu psát a kreslit knihy, úplně celý, úplně sama. Supéééér, říkám si, zafungovalo to. Naše společná knížka Šiju s chutí je na světě, a už by chtěla další, ale sólo. Bude prý psát v létě u babičky na zahradě, vedle jezírka s rybama….

Čtěte dál
Pro děti

Naše pravá domácí kňyhovna

Tak nějak jsme obě hodně knížkový. Fakt jenom neležíme s nosem zabořenym do knih, dá se toho vymyslet hafo. Od knížkového blešáku v domě, ulici, čtvrti až po novinku, kterou jsem navštívila o víkendu. Pravá domácí knihovna.

Čtěte dál
Pro děti

Lumír a jeho včelí dobrodružství

S podzimem přichází období zahřívání se čajem a s ním i čas medu. Kdo si udělal zásoby jako Lumír a babička, může si teď dát nohy nahoru a třeba si počíst o tom, jak to vlastně s tím medem a včelkami je.

Čtěte dál
Richard Scarry
Pro děti, Žiju

NEJ dětský slovník

Jak snoubit umění a učení? Jedině Richard Scarry a jeho Evropský slovník vám odpoví. Je to prostě snová kniha – slovník a pro mne návrat do dětství. Taky se Vám tyhle obrázky v dětství vryly do paměti?

Čtěte dál
Chystám knihu :)
Žiju

Šiju, píšu, kreslím, fotím …

Tak už se mi to blíží, příští měsíc je odevzdávka podkladů k nové knize o šití 🙂 Takže finišuju, ladím, blázním – zatím jen lehce, na hroucení z termínů je ještě čas. Tady je opravdu lehká ochutnávka toho, co Vás čeká.

Čtěte dál
Žiju

Svět knihy

A jsem tu s dalším tipem pro “knížkomily” velké i malé. Tentokrát ne na konkrétní knihu, ale rovnou na mezinárodní knižní veletrh a literární festival. 

Čtěte dál
Pro děti

12 hodin s Oskarem

12 hodin s Oskarem od Evy Macekové: Nejkrásnější česká kniha roku 2012  – Cena za literaturu pro děti a mládež. Tak to je slibovaný tip z knižního lahůdkářství Pinwheels.

Čtěte dál
Žiju

Knižní lahůdkářství Pinwheels

Rozdíl mezi kvalitou a kvantitou občas řešíme všichni, jak vidím kolem sebe, tak hlavně u jídla. Ale co takhle knížky? Jestli jste v téhle oblasti fajnšmekři a chcete dětem (a sobě taky) dopřát nějakou tu kvalitní tištěnou lahůdku nejen pro duši, ale…

Čtěte dál
Žiju

Jedeme v knížkách :)

Máte doma rozeného knihomola, nebo prostě jen chcete děti přivést k tomu, že knížka je super věc? Plné regály v knihkupectvích jsou pro mně pohromou, ne, že bych nedokázala vybrat, ale Áňa se pak odtamtud nechce hnout. Má to ale jednu výhodu,…

Čtěte dál