Richard Scarry
Pro děti, Žiju

NEJ dětský slovník

Jak snoubit umění a učení? Jedině Richard Scarry a jeho Evropský slovník vám odpoví. Je to prostě snová kniha – slovník a pro mne návrat do dětství. Taky se Vám tyhle obrázky v dětství vryly do paměti?

Nemůžu si pomoct, Richard Scarry a jeho obrázky jsou pro mě stejně srdcové jako povídky Roalda Dahla. A i když nejste jazykolamové, tak je tahle knížka tak kouzelná, jako čekání na Ježíška. Slovník je doslova nacpaný obrázky jak velkoformátovými, tak úplně pidi. Prckům i dospělým pomůže s více než tisíci slovíček – a teď pozor – v angličtině, francouzštině a němčině. Takže název Evropský slovník je všeříkající, vyčerpávající, dechberoucí, prostě ho žerem. Ale jako všecko úžasné, má to jeden háček, byl vydaný v roce 2011 a sehnat ho trvalo pěknou chvíli. Nechápu, nechápu – prostě to chce dotisk. Teda my už ho sjíždíme několikátý večer, Áňa podle něj i kreslí.

RichardScarry1

A abych jen tak nepřešla jeho funkci slovníku, tak to funguje taky skvěle. Právě díky nezapomenutelným ilustracím, které si děti prostě “musí” zapamatovat včetně slovíčka. A nekončí to jen u nich – je tam abeceda, počítání a i pokud vynecháte všechna cizí slova, můžete i s nejmenšími prohlížet a učit – zeleninu, ovoce, co je v kuchyni, v koupelně, auta, lodě, letadla, svátky – omlouvám se, ale děsně těžko se popisuje něco krásnýho na koukání “jen” slovy. Tak mrkněte na fotky:) A i to je málo – prostě to chce vidět na vlastní oči.

RichardScarry2

Brzy Vám ukážu i další čupr kousek (on ani jiné nemá) od Richarda Scarryho – už se těšíme na poštu 🙂