Žiju

Svět knihy

A jsem tu s dalším tipem pro “knížkomily” velké i malé. Tentokrát ne na konkrétní knihu, ale rovnou na mezinárodní knižní veletrh a literární festival. 

Pokud je svět knihy ten váš, fandíte knížkám, rádi je čtete a posloucháte, nebo Vás prostě jen zajímá, co nového je v knihkupectvích, určitě byste měli navštívit Svět knihy 2016. Nejenže si tu můžete koupit Vaše oblíbené autory se slevou, ale děti si užijí i parádní doprovodný program.

Svět knihy 2016 /

Praha – Výstaviště Holešovice /

12. – 15. 5. 2016

Tady je malá ochutnávka, co je pro ně připraveno:

Losí stezkou – Pátrací hra v prostorách veletrhu po stopách četby chtivého losa, který cítí každý závan dobré dětské knihy ze Severu. Pro odvážné děti od 6 let. Sněhule netřeba.

Buchty a loutkyNorská Pohádka o princi zakletém v medvěda a dlouhé cestě k jeho vysvobození. Na motivy norské lidové pohádky „Na východ od slunce na západ od měsíce“

Vyrobte si audioknihu s Jiřím Lábusem – Přijďte si s dětmi do tvůrčí dílny s Jiřím Lábusem vyzkoušet, jak se audioknihy připravují, zvučí, namlouvají a ilustrují. V našem zvukovém studiu vládne fantazie a zábava!

Ať vašeho PRVŇÁČKA ve škole NIC NEZASKOČÍ – A-Ž půjdeš do školy“ je nová kniha Michaely Fišarové. Je určena všem předškolákům a prvňáčkům. Naučí je nejen abecedu, ale také jim ukáže, co nového je ve škole čeká. Beseda s autorkou a ilustrátorkou.

Žeryk to spočítá – Křest malé knížky pro malé čtenáře. Autorská a výtvarná dílnička Hanky Jelínkové a Venduly Hegerové: společné čtení a kreslení, počítání, rébusy, omalovánky, modelína.

Kreativní dílny s Harry Potterem – Vymalujte si svůj kouzelnický svět nebo otestujte své znalosti. Můžete si vyrobit kouzelnickou hůlku či zlatonku. A pozor. Budeme mít i návštěvu z Bradavic. Přijedou vás zkontrolovat tamní profesorky. A kdo přijde v kostýmu, může vyhrát zajímavé ceny.

Flip, flip, flipbook! – Animátorka a ilustrátorka Alžběta Göbelová povede workshop pro děti a jejich rodiče, ve kterém ožijí nejen postavičky z knížky “Kdo si prdnul u dvora”. Každý si odnese vlastní knížečku s rozpohybovaným příběhem. Připravte si tužky, nůžky, zábava začíná!

Společenské hry – Navštivte stánek klubu deskových her Paluba, kde se můžete naučit a vyzkoušet si mnoho druhů deskových her, vše pod vedením odborných lektorů.

logo-svet-knihy-2016-text-a-datum-ramecek

A to je opravdu jen malý výběr toho, co čeká malé čtenáře. Další akce jak pro malé, tak i velké, najdete v programu veletrhu. My máme jasno – knihy, hry, zábava – kdo jde s námi?