Pro děti

Kočičí tvoření – látka, nůžky, papír

Musím si to přiznat – obávám se, že co se šití týče, někde se stala chyba a nedošlo k přenosu genetické informace. Jehla a nit na ni nijak extra nepůsobí (krom krátkého období za mlada, kdy vyšívala na papír). No nevadí, budu doufat, že třeba tomu ještě přijde na chuť a když ne, taky se nic nestane. Zato papíry všeho druhu, odstřižky, šňůrky, třpytky, děrovačka, sešívačka, izolačka a lepidlo – to je něco. Takže jsem k tomu papírenskému přidala něco textilního a galanterního – třeba jiskra přeskočí 🙂

Ilustrovaný průvodce životem koček a domeček v jednom je na světě. A co líp, vzala do ruky i jehlu a bavlnku a sešívala listy 🙂 Pak přišly na řadu starý časáky a nůžky – to si pamatuju, že jsme jako malí taky děsně rádi dělali. Igelitka s odstřižkama látek se najednou taky hodila, zbytky stužek a roztřepených nití jakbysmet. Tak třeba to nakonec nějak půjde a jednou něco spíchne 🙂 Příště vytáhnu těžší kalibr – filc, lepidlo, jehla, nit a sešívačka.

Ale dala si záležet holka Modrooká a vyvedlo se jí to moc hezky, dokonce jsem koukala jak puk, že tam i je hádanka – bludiště, kde se má kočka dostat k myši. Tak to zkuste s prckama taky – třeba vyrobí encyklopedii dinosaurů nebo seznam všech dětí ve třídě včetně podobizen 🙂 To už tu máme taky za sebou. Každopádně, když ji životem bude provázet místo jehly a nitě, tužka a papír, zlobit se nebudu – hlavně ať jí to baví.