Pro děti, Šiju

Spacák z kraje divů a snů

Další z řady cestovních spacáků, nebo když se malá žena chystá přespat u kámošky 🙂 Pro nejmenší z nás, přímo z říše za zrcadlem. Kdo ví, co se té ženušce bude zdát: mluvící králíci a myši nebo čaj o páté? Každopádně tenhle spacák není ledajaký – látka je z řady Alice In Wonderland. Tak uvidíme, jestli se budou dít divy, až si v něm zchrupne.

Ta látka je přímo koouzelná, bavlna s jemným potiskem v tlumených barvách, takže měkoučký fleece jsem vybrala v kontrastu a přitom k ní sedí. Bílé druky, manžeta na polštář, který nesmí chybět. Bude následovat vak na spacák ze stejné látky – nemůžou dva mít a jedna nemít – to je jasný. A protože už jde o třetí kousek v řadě – nejdřív byl ptačí spacák pro Modrookou, v závěsu kosmický spacák pro mladého pána austronauta – je už řádně vyladěný a taky nejrychleji ušitý. Takže stačí nandat čelovku, vytáhnout knížky, a po tmě až budou všichni spát si na tajňačku číst nové dobrodružství Hildy.

Nová majitelka ho pěkně okoštovala hned na začátku a podle úsměvu od ucha k uchu, je to – jak by řeklo dnešní mládí – cajk 🙂 Tak to jsem jak blecha. Spacák velikosti S pro kočku už mám za sebou, velikost M pro děti taky, teď už mi zbývá ušít si ho pro sebe L-ko, bo už nehodlám ve stanu mrznout jak minulý rok. Krásný den všem.