Pro děti, Šiju

Kočičí kabelka “Mrkni na to”

Tenhle kočičí ksichtík, co už mi pár týdnů doma leží, měl být původně velký obrázek. Jak říkám, když nedokážu jen tak sedět, vezmu jehlu, nit a prostě začnu něco vyšívat (kolikrát ani nevím, co to ve finále bude). V sobotu po delším proběhnutí = vyčištění hlavy, přišel nápad.

Recyklační kolečko se uzavřelo – ze zbytku plátna vznikl obrázek, z obrázku je kabelka, z kabelky je radost Modrooké a z toho je radost moje. A další kočka do domu. Dostala jméno Mrkni na to.

Tak teda na ní mrkla a vzala to pěkně důkladně, kontrolorka  tašku prošla pečlivým zkoumáním pod lupou a řekla: “Mami, to teda čumim. Můžu si ji nechat?” Upřímně, já se někdy taky nestačim divit – už jsem se bála, že je jenom na ty taštičky listový s mákem 🙂 “Mrkni na to” je z režného lnu, předním, zadním stehem a francouzským uzlíkem s láskou vyšívaná, nitěným knoflíkem po babičce zdobená. Uvnitř s podšívkou, takže z ní nikde netrčí kočičí chlupy = tudíž vhodná i pro alergiky 🙂 Poklady uvnitř pohlídá tenký zip.

Lupa se do ní vejde, menší dinosauři taky, peněženka je jasná věc – tak, a můžeme vyrazit Sherlocku. A další bude mít navíc fešný ušiska a cedulku, ať víme, odkud se k nám zatoulala.

PS: Kdo by měl zájem ujmout se takovéhle kočky nebo jiného zvířete, napište. Večery se protahují a nápadů mám plnou hlavu 🙂