DIY návody, Pro děti

Scrap patchwork na papíře

I maličkostí můžete vykouzlit velké věci. Natož maličkými kousky látek. Jestli nejste zdatná švadlenka, jestli jste nepropadla scrapbookingu, jestli neumíte kreslit – mám pro vás tip. Scrap patchwork trochu jinak – na papíře, bez jehly a stroje. A originál je na světě.

Už dlouho si říkám, že se vrhnu na fotky a udělám pořádný alba – takový jako nám dělala babička. Fotky zastrkaný v lepených růžcích na černém papíře, kolem obrázky a vstupenky z hradů, psaní a poznámky bílou křídou. Víc toho tehdy nebylo, ale dalo by se říct, že to bylo něco jako scrapbooking – dneska módní záležitost týkající se práce s fotografiemi. Dnes jsou k dispozici razítka, washi pásky, barevné papíry, řezačky, alba, barevné i lesklé dekorace atd.

Většinu uvedených věcí mám doma (teda Modrooká tvořivá), ale srdcem jsem pořád u látek. Takže jsem zkombinovala šitý scrap patchwork a lepený scrapbooking – a voilá – máme tu originální dárkové balení. A co jiného by šlo takhle vykouzlit? Obrázky, alba, knížky ilustrované textilem a spousty dalšího. Chcete-li to taky zkusit, stačí Vám opravdu malé zbytky látek, bavlnek, tužka, lepidlo v tyčince a nůžky (klasické a klidně i zubaté), navíc ještě špetku chuti tvořit a nějaký ten nápad (a to můžete nechat na menších hlavách) . Pak to prostě nemůže dopadnout špatně. S Modrookou jsme takhle vytvořily narozeninové balení dárku pro naši sympatickou mladou blonďatou sousedku. A tím nekončíme, právě tohle je ideální pro malé a ještě menší tvořily a kutily.