Pro děti, Šiju

Pastelkovník, ty ho ještě nemáš?

Nezáleží jestli dospělák, školák, předškolák nebo prcek – kreslíme všichni rádi, je jedno kdy a kde. Lovit otevřený fixy na dně batohu mezi angličákama, sponkama a ponožkama mě extra nebaví. Na cesty je rozhodně nejlepší mít pastelky, fixy nebo voskovky pěkně po kupě. Když to pak na jednoho přijde, čapne papír, srolované pastelky a kreslí.

Dva nové kousky pro slečnu Adélu a pana Adama jsou pokračováním věcí na cestování. Po spacákách a polštářích přišly na řadu pastelkovníky. Takže všechny naše tři “A” (Adam, Adélka, Anna) už mají set kompletní – každý v jednom designu, pěkně s cedulkama – jenom je zabalit a vyslat do světa na učenou. Na tyhle kreslící roličky nepotřebujete žádnou extra výbavu, stačí 3 obdélníky (přední, zadní strana a jeden na chlívky pro pastelky), nějakou tu výztuhu (nažehlovací vlizelín Ronopast nebo něco silnějšího – Decovil), širší ozdobnou gumu na zavírání a cca 20min času za strojem. Šířku a výšku chlívků přizpůsobte kreslicím potřebám, některé mohou být širší – třeba na nůžky, kružítko nebo pravítko, jiné zase užší.

A futrálek je na světě. PS: Pokud jste, jako já, sběratelé a milovníci verzatilek všeho druhu, doporučuju použít silnější výztuhu, aby si penál udržel svůj tvar i při plném naložení. Lehké pastelky naopak nepotřebují vysoké textilní přihrádky, stačím je zašoupnout do našité ploché gumičky. Jak říkám, na cesta prostě nejedu bez jehly, nitě, papíru a tužky 🙂