DIY návody, Pro děti, Šiju

Queen triko pro modrookou královnu

To se musí podporovat. Myslím tím vytříbený hudební vkus, a pěkně od mala. U nás bylo celkem jasný, že se to stane a nemohlo to dopadnout jinak, naštěstí. Už v břiše je poslouchala co chvíli. A rozhodně tím nemyslím žížalu Julii, ale pořádnou muziku a pěkně nahlas. Prostě je zbožňuje, stejně jako já 🙂

A když jsem vyprávěla, jak jsem měla triko s Queen a všude jsem v něm chodila, prosila, že by ho taky potřebovala, aby v něm mohla pak koncertovat. Na tohle prostě nemůžu říct ne, naopak. Navíc to není žádná věda, je to rychlé a s nekonečným výběrem fotek. Koupila jsem bílé triko za pár kaček z Tesca a zažehlovací papír do inkoustové tiskárny pro přenos na textil. Tady jen pozor – prodává se verze na světlý / bílý textil a pak na tmavý. To chce opravdu dodržet a koupit ten správný. Já sehnala Crelando Fabric Transfer Paper v Lidlu, ale standardně je vyrábí i Canon nebo Epson – samozřejmě za jinou cenu, otázkou je, jaký bude rozdíl kvalitativní.

Vybrala jsem fotku, ve Photoshopu ji převedla do ČB režimu a upravila do potřebného rozměru (to se dá zvládnout i v programu Malování). Nezapomeňte, že výsledek bude na triku zrcadlově otočený. Nastartovala jsem tiskárnu a vytiskla na přenosový papír (součástí balení je i návod, jak přesně na to). Tisk se pak nechá pořádně zaschnout (cca 15min) a fotka se vystřihne s tenkými okraji kolem. Následuje jen žehlení (teplota bavlna/len): nejdřív je nutné přežehlit textil, na něj pak fotkou dolů umístíme transfer papír a žehlíme podle návodu (záleží na velikosti tisku a druhu papíru), chce to se do žehličky pořádně opřít a nezapomenout hlavně na okraje, aby se pak neodlupovaly. Triko necháme úplně vychladnout a opatrně odlepíme zbytek papíru od textilu. Teď se musí tisk ještě zafixovat přežehlením přes průhledný papír, který je v archu přiložený (pokud není, stačí Vám pečící). Opět se do žehličky opřete plnou vahou. Návod na údržbu najdete v přiloženém návodu (standardně se to dá prát na 30 otočené lícem dovnitř). Hotovo, šmitec.

Modrooká mladá milovnice Freddieho Mercuryho a Queen byla totálně mimo a radostí skákala jak blázen. “Nemůžu tomu uvěřit, mami”.  Hned se do něj narvala, ještě si chtěla černou fixou namalovat knír jako její pan Božský z fotky. Večer v něm šla i do postele. Moje trapně vybraná hromádka na ráno do školky (srdíčkový legíny a triko s veverkou) vzala za svý hned po probuzení. Byla nelítostně vyměněná za “královský” triko a černý upnutý kalhoty. To jsem ze sebe vydala jen “Dobře ty, jen tak dál”. Naskákaly jsme do auta, pustily Bohemian Rhapsody a  zezadu se ozívalo jen Oh mama mia, let me go 🙂 Jak říkám, to se musí podporovat.