Pro děti, Šiju

Kosmický spacák – astronautův sen

Pánové, proč troškařit a chtít se stát “jen” popelářem, pilotem F1 nebo automechanikem, když můžete být rovnou astronautem – aspoň ve snu. A nejlíp se trénuje ve vesmírném spacáku – není sice z kevlaru a jiných hightech kosmických materiálů, ale v měkoučkém fleesu se můžete luxusně zachumlat a ve snu prosvištět celé nekonečno 🙂

A spacáková krasojízda pokračuje dalším kouskem, po něžném ptačím hnízdečku pro Modrookou, se dočkal i gentleman s kaštanovýma očima 🙂 Jeho přenosné spaní v kosmickém stylu je opět z ultra měkkého fleecu a luxusní bavlny s atlasovou vazbou. Potisk mi padl do oka hned na první pohled, nebylo co řešit. Mám se rozepisovat o prostornosti spacáku a skladnosti třech astronautů v něm? Myslím, že stačí fotky, na kterých se Gagarin, Těreškovová a jejich malá roztomilá Lajka nasáčkovali všichni do jednoho pytle 🙂

Spacák je po dvou stranách sešitý na fest, zapínání je na druky. Celý vnitřek je fleecový, vrchní a spodní části z “vesmírně” pevné metráže. Není to sice přehlídka funkčních materiálů, ale Modrooká v něm bez úhony spala při našem loňském kempování u Mácháče a bylo jí v něm víc než dobře, teplo, pohodlno – prostě já měla smůlu, ani jsem ho nekoštla na vlastní nohy 🙂 A jako vždycky nad hlavou manžeta, aby spáč v noci nepřišel o polštář. Ten je oboustranný, zimní strana z teplého fleecu, letní bavlněná.

A protože kosmonaut nikdy neví, kam a kdy poletí, k výbavě spacáku patří i cestovní futrál. Tak doufám, že ho mladý nadějný letec užije a budou se mu v něm zdát nesmírně vesmírné sny, protože jen ten, kdo sní, se naučí létat.

PS: A jaký spací pytel bude mít na společní putování jeho malá souputnice? Ochutnávku můžete vidět na facebooku a brzy i tady. Jak říkám, sezóna spacáků je v plném proudu a určitě nekončí. Kdo má zájem, napište, vyberem látku, nastřiháme, ušijeme a prckové už se můžou jen zachumlat.