Pro děti, Šiju

Pihovatá holka ze severu Matilda

Líbí se mi pihovatý lidi, mám ráda Norsko, vždycky jsem chtěla mít dlouhý hustý vlasy, užívám si procházky po kopcích a jsem fanynka knížek Roalda Dahla. Naše nová panenka má v sobě od každého něco. Jmenuje se Matilda a je připravená stát se kamarádkou každé milovnici dobrodružství.

Tahle sympatická pihatá bledule s drdolem a jiskrou v oku se u nás usídlila nedávno. Předky má prý až z norského severu, a jak je vidět, ani období polárních nocí ji neubralo na úsměvu. Přišla k nám hledat přátele a kamarádky, kterých na jejích rodných Lofotech za polárním kruhem moc nemá.

Matilda je ušitá z režného lnu a 100% bavlny. Celý obličej je s láskou ručně vyšívaný – oči modré jako norské fjordy, růžové tváře ošlehané krutým severním větrem, rudá pusa připomínající barvu rybářských rorbuerů a pihy malované půlnočním sluncem. Vlasy má do drdolu a sukni pestře květovanou. Pár dní ji trvalo než se aklimatizovala, ale teď by nejraději všude chodila s Áňou. Taky prosila, jestli by nemohla dostat foťák, aby mohla vše tady u nás zdokumentovat – postupně ji vybavíme vším potřebným.

A protože je opravdu moc přátelská a zvídavá – rozhodně to není typ holky, která by celé dny seděla doma a čekala až s Modrookou dorazíme – dostala ode mne praktickou tašku. Milé malé dámy, pozor, žádná klokanka, ale přímo kabelka. Taaaakže, až vyrazíme ven, stačí aby si její malá kamarádka zabalila vše potřebné do kabelky, hodila ji přes rameno a Matilda si může vyskočit. Pravda, je zvyklá toho hodně nachodit, ale procházky po zelených kopcích nejsou tak únavné jako chození po městě. A holky budou navíc pořád spolu.

Jestli máte doma princeznu, která hledá věrnou přítelkyni, Matilda je přesně dárek pro ní. Ráda prozkoumává přírodu i město, miluje návštěvy školky. Těší se na výlety v létě i v zimě, ráda se přitulí i pomazlí, zkrátka bude tu vždy pro svou nejlepší kamarádku. Zbožňuje sladké, stejně jako ryby a brambory z ohně. Nestydí se obout pohorky a zdolat vrcholky hor – po svých i v batohu a nepohrdne ani dobrou knížkou. Je plnohodnotnou konkurencí / náhražkou mobilu, tabletu, televize – svou kamarádku bude střežit celé dny i noci, aby na ní hned po ránu mrkla svými modrýma očima.

Oblékací panenku a ostatní hračky z naší dílny najdete v eshopu TADY. Mohu ušít také panenku na přání (stačí napsat zprávu na facebooku nebo do mailu).