Vařím / peču

RAW svačinka

Ne, fakt se nehodlám připojit k teď tak módní RAW vlně, a už vůbec ne v každodenním vaření. Ale tohle jsem chtěla zkusit, čistě proto, že je za 5min hotovo, a protože jsem oříšková, chutná mi to hodně.

RAW vlně opravdu nepropadám, nemám proti tomu nic, ale když někam chci patřit, tak proto, že chci, a ne proto, že to zrovna letí. Navíc, co se týče jídla, jsem klasik nebránící se ochutnat cokoli (od hmyzu až po raw), tím to ale končí. Takže cvrčky už jsem měla, teď přišly na řadu syrové potraviny. A protože jsem hodně oříšková, tyhle kuličky mi i chutnají, a když už mám večer nutkavou potřebu dát si něco sladkého ke kávě, tak je to asi pořád menší zlo než táflička Milky nebo celé Kolonády 🙂 Překvapivě (ale radši bez toho, abych jí řekla z čeho to celé je) si smlsla i Áňa, se slovy “vynikající lízátko” to do ní padalo jak vojáci do zákrytu.

rawkuličky1

Je mi trapné to nazývat receptem, když jde vlastně jen o to všecko rozsekat a uválet, takže tady je návod na ty zdravé kuličky.

Ingredience

  • vypeckované datle (myslím, že by to šlo i s fíky a jakýmkoli sušeným ovocem, které trochu “lepí”)
  • strouhaný kokos
  • kešu ořechy (nebo jakékoli, které Vám chutnají)
  • dá se přidat i trochu medu (ale i bez něj je to sladké ažaž)

Postup

  • Všechny suroviny hodím do mixéru (mám takový ten ruční ponorný s možností sekání v míse) a rozsekám úplně na drobno, až se hmota začne lepit na stěny (čím víc přidáte datlí nebo fíků, tím víc bude lepit a budou se z hmoty dělat líp kuličky)
  • Vysypu, prohnětu do těstíčka a vyrábím kuličky

A tímto si můžu odškrtnout své pokusy ve světě “raw” 🙂 Dobru chuť