Pro děti, Žiju

ZOO Zájezd

Koumáte kam na první slunečný výlet? V Zájezdu můžete spojit příjemnou procházku, prohlídku komorní ZOO a nakonec si dát něco fakt dobrého na zub. Navíc kousek za Prahou.

Jojo, taky jsem se dívala do mapy, jestli se ta vesnice jmenuje opravdu Zájezd, a je tomu tak. 30min z centra Prahy směrem na Slaný jste tam. A můžete vyzkoušet hned dvě místa najednou. My tam s Áňou byly na podzim, proto ty úžasné barvy na stromech – byl to takový ten poslední slunečný podzimní den. A protože venku už teď taky začíná být tepleji, vytahuju z rukávu a doporučuju.

zoozajezd1

Po příjezdu do Zájezdu od Prahy Vás cedule dovedou až na parkoviště, které je uprostřed polí. Nelekejte se, odtud je parádní 30minutová procházka až k ZOOkoutku. V pohodě se dá absolvovat i s kočárkem, děti na kole, není to sice asfaltka, ale příjemná rovná zpevněná cesta. Navíc na ní najdete spoustu cedulí s informace o okolí, prolejzačky pro děti, hotely pro hmyz, úly  – samý hezký věci. Jen nezapomeňte, že to samé pak půjdete zpátky 🙂 Jestli se na to necítíte, zajeďte rovnou do centra vesnice a nechte si auto u Restaurace Zájezd. Odtud dojdete k ZOO pohodlně za 5 minut.

zoozajezd2

Zookoutek je rozdělený na dvě části. Ta menší se nachází přímo ve vesnici. Nečekejte velkou ZOO, ale právě pro komorní podobu a její útulná zákoutíčka, je opravdu hezká. U vchodu se vyřádí i ty úplně nejmenší na pískovišti, u kasy můžete koupit suvenýry a turistické známky, malé občerstvení. Ze zvířeny najdete v Zájezdu kousky exotické i domácí – potkáte lemury, velbloudy, lamy, surikaty, klokany, papoušky, dravé ptáky a další. Druhá – výrazně rozlehlejší část ZOO najdete pokud dorazíte do zoo právě procházkou z parkoviště. Určitě se zastavte v dětském koutku s domácími zvířaty. Hned vedle něj si můžete sednout v jednoduchém občerstvení a u smažáku nebo klobásy pozorovat velbloudy 🙂 Majitelé taky nabízí komentovaná krmení, prohlídky, soutěže pro děti a další akce.

zoozajezd3

No a když se hezky projdete zpátky k autu na parkoviště jako já (protože jsem netušila, že můžu stát za rohem od ZOO – ale dobře jsem udělala), dojeďte / dojděte si do Restaurace Zájezd. My si tam daly cibulačku, jako nikde jinde – poprvé a naposledy ji jedla i Áňa. Pak lososa a salát z červené řepy, domácí tiramisu a kafe z pražírny Mamacofee. Prostředí restaurace je moc příjemné, je tam velký hrací prostor pro děti, veranda s krásným výhledem – prostě pohoda. Pak už jsme se jen odvalily do auta a za 20 minut jsme byly doma. Fakt hezký výlet na půl dne.