Pro děti

Letem světem – nejen o prázdninách

Už víte, kam vyrazíte na prázdniny? Jestli ano, připravte se na to, co vás může potkat v různých koutech toho našeho krásného světa. Jestli ne, inspirujte se příběhy obyvatel jednotlivých evropských zemí – to všechno najdete v dokonalé knize našeho favorita Richarda Scarryho, Letem světem.

Po fantastickém 4-jazyčném evropském slovníku, se vracíme k autorovi díky jeho báječným příběhům Letem světem. Velkoformátová knížka – díky za to, protože ilustrace jsou úplně boží – obsahuje 33 příběhů z celého světa, které dětem všeho věku nabídnou pohled do 33 zemí. Každý stát je zastoupen obyvatelem v podobě zvířete, jeho příběhem komickým, až ulítlým, ale vždycky s poučením na konci.

Letemsvětem1

Jeho charakteristické ilustrace jsou tak dokonalé, že je radost knížku i jen tak prohlížet a nechat děti vymýšlet si vlastní příběhy. Jestli je někdo, jehož fantazii bych chtěla mít, pak je to právě Richard Scarry a samozřejmě Roald Dahl 🙂

Sama vlastním knížku plně v anglickém vydání (mám ji už od mala a i kdyby se rozpadla do formátu toaleťáku, z domu nejde), pak vyšla jen v češtině (tu jsem sehnala cca před měsícem). Sehnat ji můžete taky tom nejlepším vydání česko-andglickém. Abych Vám ušetřila práci s hledáním, k mání je třeba tady.

Letemsvětem2

Těžko se o takových pokladech píše, takže je lepší představit fotkama. Aspoň pro inspiraci, kam na dovolenou dávám v plén několik tipů z knihy na atraktivní destinace pro letošní léto 🙂

  • Ernest, švýcarský horolezec (Áni nej)
  • Skotský dudák Škot
  • Bombardón, veselý Rakušan
  • Profesor Kopal a jeho egyptská mumie
  • Hepčík z Hong Kongu
  • Štístko Lappy z Finska
  • Hans, holandský instalatér

Letemsvětem3

Jako všechny kvalitní kousky, i tenhle se vzhledem k poslednímu datu vydání sháněl trochu hůř, ale kdo chce, ten najde a věřte, že to stojí za to.