Žiju

Vánoce jak vyšitý

V obchodech k prasknutí, v eshopech “zboží nedostupné” – u nás pohoda a všeho dost (hlavně klidu, látek, filcu, nití a další fakt potřebných věcí k bytí). Nehodlám se nechat semlít předvánočním “šílenstvím” a taky chci darovat od srdce, drobnosti pro radost naši i přátel prostě vyrobím, jako každý rok.

Začnu inspirací Mikuláškou, ten je sice se svou partou už někde za rohem, ale pořád ještě času dost. Jestli nestíháte ušít pracnější modely ponožek, které už jsem vám představila, zkuste úplně jednoduchou – jedna látka (přední, zadní díl), druhá látka kanýr, stužka na poutko a je to. Doladit k ní pak můžete i textilní věnec, ozdobený flitry, mašlemi – prostě co se vám líbí.

vanocniinspirace1

Po ponožkách přichází na řadu dekorace a takové ty hezké malé drobnosti pro radost, co rozdávám přátelům, nebo jimi Ježíšek zdobí dárky pod stromkem. Vyzkoušejte filc, netřepí se, koneckonců ho nemusíte ani šít, stačí lepidlo na textil (Tenyl). Jako u všeho, kdo se chce piplat, i s filcem to dokáže. Já vyrobila brusli, raz dva teda nebyla, ale je moje oblíbená. Modrooká má zas ráda korálkové stromečky.

vanocniinspirace2

Vím, že srdíčka jsou ohraná písnička, ale mě to neva a tak v nich jedu pořád dál. Jen ať bijou pro každýho jako zvon.

vanocniinspirace3

A pro ty, co už mají všechno hotovo nebo pro ty, co prostě neřeší (jako já), jestli se někde okna lesknou a jestli je prach na knížkách, tak pro ty bych tu měla jednu eňo ňůno piplačku s flitrama a korálkama. V mém případě to je sváteční prostírání a utěrka. Stříbrné nitě, knoflíky, filc – a to prosím nejím kapra 🙂 No a, na stole ho i tak máme.

vanocniinspirace_main1

Tak příjemný druhý advent a my se vrháme na vanilkové rohlíčky a linecký, perníčky, kokosová kolečka a vánočku – ale ne v takovým tom stylu “nic nestíhám péct”, ale na pohodičku, protože nás to baví, a protože nám to pak dost chutná 🙂

vanocniinspirace_main