Pro děti, Žiju

Zahrádka 2kk

Taky se nehodláte vzdát svých zálib a koníčků i když nejsou 100% ideální podmínky?

Kromě záliby v šití a ručních pracích, jsem zdědila taky lásku k rostlinám, kytkám a všemu, co se dá vymyslet na zahradě. Takže mám za sebou předělávku ovocného sadu a založení okrasné zahrádky. I když už se letos na jaře v zemi vrtat nebudu a výsledky své práce budu sledovat jen z dálky, nehodlám si přestat hrát na “Mičurina”. A Áňa v tom jede sem mnou.

Cesty života mne zavedly do bytu bez balkónu a pozemku, kde není místo ani truhlík. No a co? Takže máme skleník a zkoušíme. K mému překvapení je to pro mně větší věda, než přeměna pole na okrasnou zahradu 🙂

Takže jsem v Ikea koupila skleník, není to nic malého (teda na byt), lisovanou zeminu (což je super kvůli místu) a jejich sadu kelímků se semínkama (to je zas minimum nepořádku všude kolem), další jsme vyfasovali při nákupu v Albertu. Tam je mimochodem právě akce pro malé zahradníky. Anna dostala jejich samolepkovou zahradní knížku  a jdeme na to. Co z toho bude, netuším, ale je to zábavné a roste to 🙂

Setí bylo jednoduché, i když v obýváku na koberci, trochu výzva. Slisovaná zemina se na minutu namočí ve vodě, nabobtná, šoupne se do kelímků. Anna si vybrala bylinky, “zasela” (i když to je vážně silné slovo), zasypala, zalila a stála u nich a čekala (vyložené je tlačila očima). Trochu mi to připomnělo povídku z Kvaka a Žbluňka “Zahrádka”.

sklenik1

Zalévá je tak často, že si říkám, že to musí uhnít, každé ráno jde a skleník otevře, aby prý měli vzduch. Kelímky mi v sedm ráno přinese až k posteli – skvělý budíček na okamžité procitnutí a paniku, abych neměla hlínu pod polštářem. No, upřímně, je to lepší, než mít doma křečka nebo králíka 🙂 Každopádně k mému překvapení, to semínka přežila a po dvou dnech má Anna v pokoji zahrádku. Zatím jedeme řeřichu, bazalku, rajčata a kopr – no nebudu rozjíždět žádné větší akce 🙂 Myslím, že na dva chleby s řeřichou to vystačí, pak možná pozná, že ji to nechutná a vrhnem se na něco okrasnějšího.

sklenik2