Pro děti

ANI MUK reloaded :)

Bezedná kreativní krabička Ani Muk u nás opět v akci. Tentokrát vyprávěcí kostky a home-made maňáskové divadlo.

Jak jsem slíbila v úvodním článku o projektu Ani-Muk, krabička (no, spíš krabice) je tak plná nápadů a tvoření, že to prostě vydalo na další příspěvek. Modrooká se střemhlav vrhla do vyrábění maňásků (to s těmi brýlemi a břichem plným jídla jsem prý já, to lidštější s vousy a náhrdelníkem je sama autorka 🙂 Ani-Muk opět nabídl všechno, co bylo k tvorbě třeba, já jsem iniciativně dodala fixy na textil, které jsme za pár kaček objevily v Ikea.

animukII_3

Takže bylo spotřebováno vše, co měl Ani-Muk v břiše. Oba látkoví maňásci, samolepící barevné filcy, nalepovací korálky (ty jsou asi úplně nej), permanentní fixa. Jediné co v krabici není – děkujeme za to – je velká dávka dětské fantazie, která ze mne udělala brejlatou přežranou velrybu a z Áni parodii na Eltona Johna 🙂 Každopádně se zabavila na dost dlouho a rovnou pokračovala výrobou vyprávěcích kostek, které určí, jaké představení si pro mne připraví.

animukII_2

Princip je podobný jako u Story Cubes. Na jedné kostce jsou citoslovce, na další kostku se nalepí samolepky s obrázky a poslední kostka je připravena pro polepení vlastní autorskou tvorbou. K tomu lze použít permanentní fixu a arch s prázdnými chlívky na malování, ten se pak rozstříhá a libovolně polepí na kostku.

animukII_1

A pak už si jen hrát – jak vidíte pěkně jsme si v podobě “ozdobených rukavic” pokecali 🙂 Modrooká se asi zamilovala do maňáska v podobě Eltona, má fakt špicový náušnice. Chválu Ani-Mukovi musím zase pět stejně jako v prvním článku. Prostě to funguje, jak má. A já, s mým menším já, přejeme autorkám a celému týmu tvůrců spoustu originálních nápadů a ještě víc malých závisláků na Ani-Muku 🙂