Pro děti

Dárky pro knihomolky

Ať je baví nebo ne, prostě by tam měla být – myslím tím knížku pod stromem. Jsem tu s tipy na kvalitní čtivo, na Modrooké vyzkoušené a zaručeně chytlavé. Takže jestli máte doma fandu nebo fanynku do knih, mají radost z dárku jistou a jestli váš prcek knížkám neholduje, mohlo by to klapnout třeba s audioknížkou. Všechny kousky jsou nádherně ilustrované a zábavné – prostě žádná těžká literatura před spaním.

A tady je máme:

 1. Rudyard Kipling – Bajky i nebajky: Klasika v dokonalém, uším lahodícím podání Jiřího Lábuse.
 2. Richard Scarry – Busy, Busy Wolrd (Letem světem): 33 příběhů z 33 zemí světa s kouzelnými velkoformátovými ilustracemi. Víc o knížce jsem psala TADY.
 3. Torben Kuhlmann – Armstrong, dobrodružná cesta myšáka na měsíc: Fantasticky výtvarně zpracovaná kniha, ve které cestuje myšák po stopách Neila Armstronga až do vesmíru.
 4. Pavel Čech – Dobrodružství pavouka Čendy: Co všechno může malý pavouček zažít ve velkém lese?
 5. Andrea Popprová – Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem: Adventní zvyky, vánoční tradice, recepty, hry i vystřihovánky – překrásná knížka pro zkrácení čekání na Ježíška.
 6. Jiří Černý,  Pavel Zátka – Obrázky z českých dějin a pověstí: Komiksové dějiny českého národa od příchodu praotce Čech po rok 1918.
 7. Hanka Jelínková – Žeryk to spočítá: malá knížka pro malé počtáře, čtenáře a pro milovníky hádanek a rébusů.
 8. Olga Černá – To je Praha: Procházka po krásné, okouzlující a inspirující Praze.
 9. Tereza Vostradovská – Hravouka: Les, louka, pole, rybník nebo sad. Tam všude příroda dělá zázraky. Hodně jiný a krásný atlas přírody.
 10. Hanka Jelínková – Obrázkové říkanky 2: Ilustrované básničky, rébusy a hádanky. Víc jsem Vám je představovala TADY.
 11. Miloš Kratochvíl – Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my: Cukrovím vonící, vtipem sršící Vánoční knížka, u které se zasměje i dospělák.
 12. Desbordes Astrid – Mám tě ráda: Mateřská láska je nekonečná a navždy. Knížka, kterou prohlížíme pořád dokola.
 13. Dominic Walliman – Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru: Nejchytřejší kocour na světě a jeho tajemství vesmíru s doslovem pana Grygara.
 14. Zdeněk Svěrák – Tatínku, ta se ti povedla: I tatínkové umí vyprávět pohádky před spaním a někdy dokonce lepší než maminky.
 15. Katarína Kerekesová – Mimi a Líza: Kamarádství slepé dívky Mimi a její kamarádky Lízy Vám připomenou, co je v životě nejdůležitější.

 

Další knižní tipy najdete na webu pod tagem knihy. POZOR – knihomolství je krásná návyková činnost, ale je třeba vyrazit i ven nebo si hrát. Mrkněte TADY na tipy pro dobrodruhy a ZDE najdete tipy pro koumáky.