Pro děti

Djeco – voskované provázky

Skvělá barevná, veselá zábava pro prcky a nejen ty. To je kreativní sada “Filoména a přátelé” s voskovanými provázky. Srdcaři z Djeco opět zabodovali.

Jak jsem už zmiňovala v minulém článku, Patagonie – Dárky s nápadem Vám nabízí nepřeberné množství kreativních sad. Protože Djeco znám už nějakou tu dobu a hodně věcí od nich má Áňa vyzkoušených, říkala jsem si, o čem to bude tentokrát – vybarvování, samolepky … ani jedno, tentokrát voskované barevné provázky – pecka věc tak geniální, že si říkám, proč to někoho nenapadalo dřív  – třeba mně 🙂

djecoprovazky1

Každopádně můžu hned na začátek říct, že je málo značek, které vyrábí kreativní sady tak dlouho aniž by se po době začali opakovat. Djeco rozhodně patří mezi ty top, jak nápady a originalitou, tak zpracováním balení i jednotlivých částí setů. Filoména, jako všechny jejich sady je v krásné pevné uzavíratelné krabičce – první plus, protože je to skvělé na cesty, není potřeba další podložky a serepetičky. V balení je vždycky všechno, co k tvoření děti potřebují, včetně opravdu precizně zpracovaného barevného návodu, který, mimochodem, vždycky obsahuje i informace o autorovi (rozhodně je to zajímavé počtení a kolikrát se i člověk diví, jací umělci se podílí na tvorbě). Navíc autoři zas mysleli na všecko a manuál je v kroužkové vazbě, takže se nemůže stát, že se knížka pořád zaklapává.

djecoprovazky2

Zatím u žádné jejich sady, kterou jsme měly doma se nestalo co u téhle – Áňa u ní seděla skoro hoďku, děsně se jí líbilo, že vzniklé obrázky jsou plastické. Výroba je úplně jednoduchá, ale maximálně efektní a zábavná. V sadě jsou k dotvoření 4 zvířátka na pevných podložkách, jeden tvrzený arch s kreslenými výseky tvarů a voskované barevné provázky. Papírové obrázky, na kterých se právě díky provázkům tvoří, jsou z opravdu kvalitního pevného kartonu, takže ani po zatlačené provázků silou dospělého, se podložka nezlomí.

djecoprovazky3

Áňa si jako první vybrala Basila – frajera, co si jeden podzimní den zaběhl do cukrošky pro lízátko 🙂 Postup je úplně jednoduchý, návod je psaný bod po bodě, včetně toho, jakou barvu provázku a kolik kusů bude třeba, případně jaký výsek (oči, boty apod.) se použije. Navíc je na obrázku jasně vyznačeno odkud kam se provázek natahuje a kde je třeba si ho přichytit prstem. Annu nejvíc bavilo kroucení šály ze dvou pramenů a motání provázků kolem lízátka. Musím říct, že je to slušný trénink nejen na počty a barvy, ale hlavně zručnost a jemnou motoriku.

djecoprovazky4

A proč má Djeco a jejich hračky smysl? Protože to není jen vyrobím a co dál? Jejich nápady v dětech probouzí fantazii a chuť zkusit něco nového. A pro mne to byly 2 hodiny klidu a času pro sebe, Áňa si nanosila pastelky, papíry, bavlnky a lepidlo a rozjela druhou várku podle sebe 🙂 Namalovala svého Basila, pak si fixama vyrobila šablonku domu a tu oblepovala lepidlem v tyčce a bavlnkama. Pak si s figurkama hrála divadlo a nakonec jsme je pověsily jako obrázky do pokoje. Nic proti omalovánkám, ale tohle nemá chybu. Další čupr kreativní sady najdete na stránkách Dárky s nápadem.

djecoprovazky5

PS: A jestli jsem někdy snila o tom, že bych chtěla pracovat pro Lego, tak měním svého virtuálního zaměstnavatele na DJECO 🙂

djecoprovazky6