Pro děti, Šiju

Kreslení na cesty

Mami, já se nudim – k doktorovi, na dlouhou štreku autem, na úřad, prostě všude tam, kde máte dlouhou chvíli. Ale taky na výlet a nebo piknik. Tam všude s sebou můžou děti vzít cestovní sešit na pastelky a papíry s abecedou.

Další kousek z mých oblíbených veselých barev a látek. Je lehoučký, velký tak akorát do dětské ruky, uvnitř je kapsa na blok A5 nebo třeba omalovánky, chlívky na pastelky a ještě malá kapsička na cokoli dalšího. Vrchní díl je z pogumované látky, takže není problém kreslit třeba v trávě, ale dá se ušít z čehokoli.

pastelkovník1

Ušitý je za slabou hodinku, záleží na Vás, jak moc ho budete zdobit. Stačí na něj 2 velké kusy látky na vnější a vnitřní stranu, stužka na uši a zbytky bavlněných látek na kapsy a chlívky, no a pak už jen bavlnky a vyšívání a vyšívání. Jo a ještě jsem zapomněla čas, dobrou náladu a chuť šít. A jestli nechcete vkládat stále nové a čisté sešity, pak tuto stranu ušijte z tabulové látky. Je to textil černé barvy s vlastnostmi tabule, takže na něj můžete psát klasickou křídou. Parádně se z ní šijí ubrusy nebo prostírání, na které pak můžete napsat jména nebo menu. Podrobný fotonávod byl také v Praktické ženě a měl velký úspěch.

Tak krásné jaro s tužkou nebo knížkou v ruce.

pastelkovník2