Pro děti

Technika a převody pro koumáky

V množství stavebnic všech druhů je nedoceněné. Georello 3D Tech je skvělá převodová stavebnice. Malé šikovné ruce s ní dokážou vykouzlit pohyblivé objekty – zkrátka mechanika pro nejmenší.

V rámci trendu “zpět k dřevěným hračkám” se tak trochu vytratila z hledáčku rodičů. Je sice plastová – není bio ani eko – i tak je promyšlená, zábavná a rozvíjí motoriku, fantazii, kombinační myšlení a nás maximálně bavila. Díky šikulům a koumákům se z jednotlivých součástek stávají velké pohyblivé, otáčivé objekty. Velký svět mechaniky dostupný i malým rukám.  To je Georello 3D Tech od firmy Quercetti. Existuje mnoho variant této stavebnice, už pro prcky od tří let. Modrooká měla možnost vyzkoušet trochu vyladěnější verzi 3D Tech, která kromě klasických ozubených koleček obsahuje taky řetěz, elastický řemínek a vrtule. Díky tomu všemu se dají postavit ještě složitější pohyblivé kombinace. Stavebnice je z velmi kvalitního plastu ve výrazných barvách. Je pro děti 5+, i mladší si ale najdou své varianty, takže není třeba se úplně řídit věkem na krabici. Italský výrobce hraček Quercetti má na svém kontě nemálo ocenění, mimo jiné i za tenhle kousek.

georello1

V obří krabici najdete všechny součástky s malým albem plným tipů, co vše se dá sestavit – kombinací je opravdu nekonečno, takže slova: nevím co z toho mám postavit, fakt neberu 🙂 Během chvilky Áňa poznala, že není dílek, který by nešel někam zacvaknout a rozjela se jak žížňivá čára. První pokus sestavit jen potrubí a převodová kolečka k sobě, aby se točila, byl málo, protože přece chce, aby se to celé hýbalo všemi směry, a tak došlo i na větrnou elektrárnu.

georello2

Co se týče vychytávek a flexibility, je toho hodně: ozubený řetěz se dá jakkoli prodlužovat a zkracovat, z jednoho dlouhého udělat dva krátké. Na jakémkoli místě se dá rozpojit a zase secvaknout zpět. Lze si vyrobit vlastní ohýbací klouby, na jakékoli kolečko se dá připevnit klička pro lehčí otáčení. Délky trubkových dílů jsou barevně odlišené, žluté jsou delší, fialové kratší s možností je k sobě cvakat pomocí modrých spojek. Červené přechodky pak umožní stavět i do dalších směrů, vrtule s pohonem na elastickou gumičku se dá umístit taky kamkoli.

georello3

I když po otevření krabice to může vypadat jako: co s tím vším, celá stavebnice je velmi intuitivní a i průměrná netechnicky založená malá i velká žena, to dá 🙂 A kdo nemá na začátku nápad, může se inspirovat v přiloženém albu. To obsahuje fotky sestavených kombinací, nikoli přesné návody, jak na ně. Ale to je přece dobře, jen ať si lámou hlavy, cvičí prsty, trénují tvary a barvy. Radost když se to celé povede a všechny součástky jsou v pohybu – prý je to cyklostroj, mně to připomělo Křečka v noční košili 🙂

georello4

Georello 3D Tech mne překvapila, je precizně vyrobená – všechno do sebe zapadá, jak má, odolná a bytelná – žádné praskající plasty, a hlavně promyšlená – dává dětem maximální prostor pro jejich fantazii. Dospěli jsme k tomu, že nejlepší by bylo mít spojené 2 sady, aby bylo dílů ještě víc, ale to už bylo jen proto, že Modrooká se rozhodla postavit obří pohyblivý peklostroj 🙂 Za nás opravdu skvělý kousek pro holky i kluky, koneckonců teď už i dobrý tip pro Ježíška. A jestli máte doma menšího technika, pak by vám nemělo uniknout Georello Kaleido Gears – ukáže dětem základy převodů. Pro holky, co jsou opravdu holky (ne, jak Modrooká), je tu Georello Park, plný zvěře. A nakonec opravdová vychytávka pro větší, Georello Wall – ozubená kolečka, kterými se dají zdobit stěny, díky speciálním lepicím polštářkům, ty lze sundavat, aniž byste poškodili zeď. Quercetti zkrátka ví, jak na to. A my netestujeme tuto značku naposledy. Brzy se můžete těšit na jejich Filó vyšívání pro ty nejmenší švadlen(k)y 🙂