DIY návody, Pro děti

Papírové květy pompom

Ze všeho zeleného, co na zahradě může kvést mám nejradši čemeřice a hortenzie. Ze všeho modrého, na co každý den koukám, mám nejradši oči mé holky Modrooké. Před týdnem měla narozky, tak jsem spojila obě nej a kromě jiného byla narozeninová výzdoba z papírových velkokvětých hortenzií.

Jak jsem slíbila na facebooku, jsem tu s návodem na ně. Není třeba předpěstovávat, rosit, ani sundávat z parapetu když je hic, natož povolávat sousedy na zalívání, když jedete na dovču 🙂 No, někteří můžou namítat, že je to další pracholap do bytu – ano to je – ale stačí ho vyhodit a vykouzlit nový. Pamatuju si, že jsme jako malé vyráběli z papírových kapesníčků (od toho tissue pompom).

Krásné jsou zavěšené v různých velikostech na průhledné gumičce (koupíte v každém obchodě s korálky). Jejich “pěstování” je lehčí než pírko. Výroba trvá všehovšudy 5 minut a budete k ní potřebovat: hedvábný tenký papír – 8 vrstev 50 x 70cm na jeden velký květ (já použila sadu hedvábných papírů z Ikea, mají krásné vzory) , nůžky, bavlnku, tenkou izolepu nebo třeba zahradnický drátek pro svázání. Pokud budete chtít květy zavěsit, hodí se provázek nebo průhlednou gumičku.

  1. Položte na sebe 8ks tenkého papíru na výšku a skládejte je do tvaru harmoniky.
  2. Bavlnkou, tenkou izolepou nebo drátkem pevně utáhněte a svažte vzniklou harmoniku přesně uprostřed.
  3. Oba konce svázané harmoniky zastřihněte nůžkami buď do kulata nebo do špičky – podle toho pak bude mít květ okvětní plátky.
  4. Postupně oddělujte jednotlivé vrstvy papíru od středu směrem ven.
  5. Upravte tvar květu, případně prostředkem protáhněte provázek na zavěšení.