Pro děti, Šiju

Cestovní měkkýš

Doba cestování a kempování se blíží … je třeba ladit. Modrooká přišla s pár tipy, co by se jí šiklo na naše výletování: spacák – ušitý, futrál na pastelky – vyšitý, parťák na cesty – vycpaný, čelovka kočičí – koupená. Pohoda, všechno máme. A pak: Mami, a na co složim hlavu?

No, mohla bych ji říct, že lesní mech je jako polštář nejlepší, ale zas takový drsňačky nejsme. Rády si užijem komfort stanu a teplo spacáku. A tak vznikl měkkýš. Z přírodopisného pohledu (a vzhledem k potisku látky) patří spíš do třídy ptáků, řád pěvci. Ale že má jednu stranu z měkoučkého coral fleesu, pojmenovala si ho Áňa po svém – Měkkýš. Použila jsem na něj zbytky látek z cestovního hnízda, které už jste na webu viděli.

Měkkýš byl hotový za hodinku. Protože je malý, aby pasoval pod horní okraj spacáku, vejde se pohodlně celý do pračky. Nemusela jsem moc řešit zapínání povlaku polštáře a ušila ho nesundávací. A jelikož jsem s jehlou v ruce rostlá, bylo to na mě moc rychle ušité. Přidala jsem tedy něco málo výšivky strojové – to jsou ty bubliny. Pořád málo – nakonec na ní zase došlo – jehla, bavlnka, sublimační tužka a už zpívají – Modrooké přímo do ucha.

A jak to dopadlo? Spacák je rozložený v domečku pod postelí a měkkýš skončil o patro výš. Noc co noc na něm probíhá zátěžové testování – jednou na bavlně, další večer na fleecu. To už musí vydržet i propršenou noc pod stanem 🙂