DIY návody, Pro děti, Šiju

ABCD

Nemusíte být mistr šití a vyšívání, abyste zvládli dekoraci do dětského pokoje. Jehlu i nit nechte v šuplíku.

A jsem tu s dalším tipem, jak zabydlet a zútulnit dětský pokoj. Pokud nechcete, stejně jako já, kupovat již hotové dětské plakáty (prostě chcete něco originálnějšího), nemáte výtvarné střevo (a tudíž je pro Vás namalování čehokoli kromě klubka nití problém), zkuste vytvořit obraz jen ze pomoci látek, nůžek a lepidla. Koneckonců ty větší děti už si zvládnou vytvořit své vlastní dílo. Pokud nemáte ani látky, jednoduše je vyměňte za barevné a různě vzorované papíry. Je to jednoduché a efektní, navíc pro švadlenky ideálně na zužitkování malých odstřižků. A nemusí to být zrovna abeceda, vlastně se takhle dá vytvořit jakýkoli obraz nebo nápis – prostě fantazie.

písmenkový obraz koláž

Co budete potřebovat

  • počítač a trochu umět s Wordem
  • nůžky
  • tužku
  • lepidlo v tyčince (ne tekuté)
  • zbytky látek (nebo různě barevné a vzorované papíry – třeba balící)
  • rám na obraz (já použila tento z Ikea v bílé barvě)
  • pravítko nebo metr

Ve Wordu si do nového dokumentu napište celou abecedu (nebo jakýkoli text, který chcete na obrázku mít), zvolte si požadovanou velikost písmen a typ. Já zvolila bezpatkové písmo (a to čistě z lenosti vystřihávat se s něčím složitějším). Vše si vytiskněte na papíry a vystřihněte – a voilá – máte šablony.

Tip: Ještě jeden takový tip pro urychlení, já si vytiskla první řadu písmen a pak jsem zkusila látku položit přímo na monitor počítače a obkreslovat rovnou – a jde to bez problému, pokud nemáte hodně tmavou látku, která neprosvítá. Doporučuji předtím ale mít všechny látky vyžehlené, aby se potom nekrabatily a neměly jiný tvar.

Jakmile máte tvary písmen překreslené na látky, nastává čas na stříhání látky. Pak už jen zbývá látková písmena rozložit do rámečku, přilepit a je hotovo. Pokud má rámeček originál podklad, můžete použít ten, nebo si pod písmena dát cokoli jiného. Já použila krémovou látku, když už teda textil, tak se vším všudy.

písmenkový obraz main1