Šiju

Viněta na lahev

Jak jednoduše se dá na první pohled zaměnit voda a léčivá pálenka – a při velké žízni a pořádném prvním loku je to pak velký překvápko. Nám se to stát nemůže – nepiju totiž pálenku a vyšívám všechno, co se dá 🙂

Jasně, můžeme lahve polepovat obyč samolepkou nebo si ozdobné viněty koupit. Ale když už jsem blázen do vyšívání, tak si chci sladký extra domácí sirup ozdobit taky něčím extra, než jen papírovým štítkem. Tahle textilní viněta vznikla už hoooodně dávno. Ta kouzelná starožitná láhev od mamky o ní přímo prosila.

etiketa1

Její výroba je superrychlá a jednoduchá. Prostě stačí kus obdélníkové látky, ještě menší kus filcu, bavlnky, stužka. Textilní obdélník si naměřte podle velikosti láhve, výška je na vás. Filcová etiketa může bát libovolného tvaru, našijte ji na bavlněná podklad, vyšijte řádek a na něj rovnou, co je v láhvi a ročník 🙂 Na kratší strany proti sobě přišijte stužky a jestli je to pořád málo tak zdobte okrasnými stehy, uzlíky, perleťovými knoflíky. Pak už jen zbývá se odměnit něčím dobrým z láhve.