Žiju

Dětský festival mini

Už máte plán na příští víkend? Pokud ne a zajímáte se o designové věci pro děti, rozhodně byste neměli propásnout Festival mini v Praze 6. – 10. 4. 2016 ve Villa Pellé. Myslím, že to bude fakt dobrý 🙂

Mini je stylový, designový festival pro rodiče a děti. A jestli hledáte pro sebe nebo své děti něco “mimo standard” a 100% originálního, tak se obávám, že tady nebudete vědět, co dřív. Stačí se mrknout na seznam vystavovatelů a jsou to všechno pecky. Navíc, a to se mi líbí hodně (kromě toho, že tam nenajdete běžnou komerci), jde převážně o české autory a firmy, takže proč utrácet za komerční cizinu, když můžeme mít českou originalitu 🙂 Kromě toho slibuje festival doprovodný program pro děti všeho věku (tvůrčí dílny, divadlo, hudební vystoupení, filmové projekce, montesorri dílny atd.) A pro rodiče? Dětský koutek, herna, parking pro kočárky, kola, odrážedla a jinou pojížděcí techniku, přebalovací koutek s možností ohřát dětské jídlo. A pro všechny? Občerstvení Eska Ambiente.

Když jsem projížděla všechno, co tam bude k vidění, říkám si, že tohle tady vážně chybělo. Zrovna dva dny zpátky jsem si říkala, proč dětem kupujeme pořád ty samé knížky, které jsme četly my – jasně, jsou skvělé, nadčasové a nic proti nim nemám, taky je doma mám – ale proč to nevytrhnout trochu (víc) z šedi. A konečně na to někdo kápnul.

Takže za mne jasný program na víkend:

Festival mini 6. – 10. 4. 2016 Villa Pellé (Praha Letná)

PS: Někdy je lepší investovat do dražšího originálu, než mít víc “obyč” kousků – tak to zkuste, třeba tam najdete Vaši novou oblíbenou českou značku.